Online Mağaza
Anavarza Bal
Online Mağaza

 

Polen Haritası

 

2023 Polen Haritamız Hazırlandı

Ülkemizin farklı iklim kuşaklarının kesişiminde bulunması endemik bitki çeşitliliğinin temel sebeplerinden bir tanesi.

Türkiye Avrupa’nın en fazla endemik bitki çeşitliliğine sahip ülkesi konumunda. Bu eşsiz zenginlik ülkemizdeki bal lezzetinin zenginliğine zenginlik katıyor. Biz Anavarza Bal olarak Türkiye’nin farklı coğrafyalarındaki anlaşmalı arıcı ailelerimizin topladığı balları Adana Kozan’daki tesisimizde bir araya getiriyoruz. Bu sayede birçok farklı çiçekten arıların topladığı balı harmanlayarak üstün Anavarza Lezzetini oluşturuyoruz.

Anavarza Bal olarak her yıl toplanan ve analizleri yapılarak tesisimize kabul edilen balların polen analizlerini yapıyor ve geldikleri bölge ve çiçek eşleşmelerini yapıyoruz. Yıllardır sürdürdüğümüz polen haritası çalışmamız ile farklı coğrafyalardaki çiçek zenginliğini de keşfetme şansı yakalıyoruz.

2017-2018 döneminde 22 adet olan endemik çiçek keşfimize 2023 yılında 15 yeni çiçek keşfi eklendi ve toplam keşif sayımız 37’ye yükseldi. Korunga, Mavi Kantaron, Üçgül, Karaçalı, Mezla 2022-2023 döneminde polen haritamıza eklenen bazı çiçek türleri oldu. En güncel polen haritamıza buradan ulaşabilirsiniz.