Online Mağaza
Anavarza Bal
Online Mağaza

HİKAYEMİZ

1979 yılında Süleyman Sezen tarafından kurulan Sezen Gıda, bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayan Anavarza Bal markası ile bal sektörünün önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştır. 

Anavarza ismini Adana Kozan’ın sembolü olan Anavarza Antik Kenti’nden almaktadır. Üretim tesisi Türkiye’nin en çok bal üretilen ilçesi Adana-Kozan’da yer almaktadır. 

Bölgeyi ve bölge arıcısını çok iyi tanıyan Sezen Ailesi nesillerdir bu bölgede yaşamaktadır. Ve ürünlerini çok büyük oranda bu bölgeden temin etmektedir. 

Sezen Ailesi, Kozan’ın kalkınmasında arıcılığın en önemli unsurlardan birisi olduğuna inanmakta ve bu inançla da arıcılığı işlerinin merkezine koymaktadır. 

Anavarza Bal’ın bulunduğu coğrafyadaki arıcılar gezici arıcılık yapmaktadır; dolayısıyla arının konakladığı yerler bitki çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. 

Bu sayede Kozan’ın bal konusundaki liderliğini ve Türkiye’nin zengin çiçek florasını bölgenin kalkınması için bir fırsat olarak gören Anavarza Bal, üstün lezzete sahip balları kavanozlayıp farklılaşmış ve ulusal bir marka olmayı başarmıştır. Anavarza Bal’ın Kozan’da bulunan üretim tesisi dünyanın ilk 10 tesisi arasına girecek laboratuvar alt yapısına ve üretim kapasitesine sahiptir. Ayrıca TSE, ISO2200 belgelerinin yanı sıra seçkin gıda markalarına verilen ‘BRC Global Standart – Grand:A’ sertifikasyonuna sahiptir. 

Anavarza Bal, sektöre girerken bölgenin özelliğini markanın çok güçlü bir özelliği haline getirmeyi başarmıştır. Bölge arıcılarının iş yapış şekilleri ve Türkiye’nin zengin çiçek florası markanın var oluş amacını belirlemiştir. “üstün lezzete sahip ballar kavanozlamak”. 


Misyon

İnsanlara gerçekliği onaylanan balları en lezzetli haliyle sunarak onların ağzının tadını yerine getirmek. 


Vizyon

Balda lezzet arayanların dünyada en çok tercih ettiği bal markası olmak